Wegens succes verlengd: de expositie over Vlasteelt in De Lier

Op 7 februari startte de expositie “Vlasteelt en Theebukkers – van zaad tot linnen” in museum De Timmerwerf in De Lier. Dit onderwerp blijkt de belangstelling van inwoners van De Lier (en daarbuiten) op te wekken. Daarom is besloten dat de expositie wordt verlengd tot zaterdag 31 oktober.

Naast de vele werktuigen en voorwerpen, kleurrijke informatieve panelen, prenten, soorten linnen, vlas en een film die in het museum te bekijken zijn, worden de stappen van het zeer intensieve proces van de vlasteelt op verschillende zaterdagen in de praktijk gebracht en gedemonstreerd.

Deze stappen hebben bijzondere namen zoals roten, repelen en zwingelen. Erg leuk om te zien – op de expositie en tijdens de demonstraties – op welke manier dit wordt uitgevoerd.
Ook wordt verklaard waar de bijnaam “Theebukkers” voor Lierenaars vandaan komt. Deze naam heeft alles te maken met het zeer zware werk in de vlasteelt van de 17e, 18e en 19e eeuw in en om De Lier.

Voor wie de expositie nog niet heeft bezocht zijn er tot eind oktober kansen om dit alsnog te doen.

Museum De Timmerwerf is geopend op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Informatie over het museum en alle activiteiten zijn terug te vinden op de website van het museum, www.detimmerwerf.nl.